Privačių namų renovacija

Anksčiau statyti privatūs namai labai dažnai buvo dideli ir pasižymi gana prastu energiniu naudingumu. Tai lemia ne tik ne itin geras gyvenimo sąlygas, bet taip pat ir nemenkas sąskaitas šildymui, dažnai prilygstančias tokio pat ploto senos statybos name esančio buto šildymo išlaidoms. Skirtingai nei gyvenant daugiabutyje, kur gausu kaimynų, privataus namo renovacija gali būti atliekama kur kas paprasčiau ir nesitariant su kaimynų – viskas pagal Jūsų norus ir galimybes. Tad jei jau pabodo nuolat krauti malkas į katilą ir nematyti kylančio termometro stulpelio – metas renovacijai.

Tai, kad renovacija naudinga, dažnai net neverta diskutuoti, tačiau pagrindinis privalumas, kurį akcentuoja dauguma – finansinė nauda. Iš savo patirties galime patvirtinti, kad priežasčių renovuoti savo namo yra ir daugiau:

 • Namų klimatas pastebimai geresnis.

 • Kur kas patrauklesnė namo išvaizda.

 • Padidėjusi nekilnojamojo turto vertė.

 • Ilgesnė namo eksploatacija.

 • Ir be abejonės sumažėję šildymo kaštai.

Fasado šiltinimas yra ko gero dažniausias dalykas, apie kurį pagalvojame užsiminus apie renovaciją. Taip yra dėl šios dalies matomumo, juk fasadas ir yra tai, ką pirmiausiai išvystame žiūrėdami į namą. Apšiltintas fasadas iš tiesų yra ir vienas efektyvesnių bei paprastesnių būdų siekiant šiltesnių ir jaukesnių namų. Įprastai šiltinama iš išorės, todėl atlikus fasado šiltinimą namas atrodo naujoviškiau, gražiau.

Kokybiškas fasado šiltinimas yra didelė dalis namo renovacijos, todėl jei jaučiate, jog namuose nėra pakankamai šilta, namo išvaizda prašosi atnaujinimo – kreipkitės ir mes padėsime išspręsti šią problemą.

PRIVAČIŲ NAMŲ RENOVACIJOS DARBAI

Tiek esant būtinybei atlikti pilną namo renovaciją, tiek ir dalinės renovacijos metu yra atliekami šie ar dalis iš šių darbų:

 • Fasado šiltinimas.

 • Langų, durų keitimas.

 • Stogo dangos keitimas ir šiltinimas.

 • Pamatų šiltinimas.

 • Vamzdynų keitimas.

 • Šildymo sistemos modernizavimas.

Langai ir durys anksčiau dažnai buvo pasirenkami neatsižvelgiant į jų šilumos laidumą. Dabar žmonės kiek atidesni ir dėka informacijos gausos vis rečiau pasirenka duris ar langus, kurie laukan išleidžia pernelyg daug šilumos. Pakeitus langus ar duris naujais namuose gali tapti šilčiau net keletu laipsniu. Taip pat įtaką šilumai ir komfortui gali daryti ir netinkamas langų ar durų sumontavimas – siekiant komforto ir maksimalaus efektyvumo montavimas turi būti atliktas kruopščiai, profesionaliai.

Stogas yra ta vieta, per kurią iš namų išeina daugiausiai šilumos. To priežastis labai paprasta – šiltas oras kyla aukštyn. Tad jei Jūsų stogo danga sena, pats laikas pagalvoti apie jos keitimą. Tačiau vien tik nauja stogo danga gero rezultato neatneš, reikia pasirūpinti ir stogo šiltinimu. Šiltinimo variantų yra visokiausių, todėl kreipkitės ir mes padėsime Jums išsirinkti tokį, kuris geriausiai tiktų Jūsų namui.

Tuo atveju jei Jūsų namo stogo danga dar yra geros būklės, sandari ir nėra poreikio jos keisti, užtektų stogą tik apšiltinti. Taip be labai didelių investicijų į pilną renovaciją būtų pasiektas labai geras rezultatas, namuose taptų šilčiau, sunaudotumėte mažiau šilumos energijos ir tikrai pajustumėte kiek daug pavyko sutaupyti.

Pamatų šiltinimas ypač pasijus tiems, kurie turi rūsius – rūsiuose tampa šilčiau. Tačiau net ir nesant rūsiui, pamatą šiltinti verta. Daugumoje individualių namų per neapšiltintą pamatą prarandama apie penktadalį viso šilumos nuostolio, tad investuoti į pamatų šiltinimą verta. Be kita ko, netinkamai apšiltinti ir neizoliuoti pamatai lemia pelėsio atsiradimą viduje. Pamatus apšiltinti ypatingai rekomenduojame tiems, kurie augina vaikus – ropinėti ir žaisti ant grindų jiems taps kur kas smagiau ir šilčiau.

Senas vamzdynas lemia didesnes sąnaudos šildymui ar karšto vandens paruošimui, kadangi anksčiau retai kada vamzdžiai būdavo tinkamai izoliuojami, taip pat keitėsi ir technologijos, kurios šiandien yra kur kas efektyvesnės. Be kita ko, seni vamzdžiai gali bet kada trūkti, o tada papildomi rūpesčiai ir išlaidos, todėl jei, pavyzdžiui, planuojate kambarių kosmetinį remontą, prieš tai pagalvokite ir apie vamzdyno keitimą. Atliekant namo renovaciją ši dalis ypač svarbi ir niekada neturėtų būti praleidžiama, net jei ir atrodo, jog vamzdynas geros būklės.

Modernizuoti savo turimą šildymo sistemą verta maždaug kas dvidešimt metų. Kartais užtenka tik smulkių modernių sprendimų, o kai kuriais atvejais verta susimąstyti ir apie pilną sistemos modernizavimą ar net šildymo būdo keitimą, kadangi technologijos tikrai sparčiai tobulėja. Dažniausiai keisti tenka šilumos vamzdyną, modernizuoti katilą.

Jei Jūs gyvenate privačiame name, kuris statytas seniau nei prieš 20 metų – Jums turėtų būti reikalinga bent dalinė renovacija ir ji tikrai atsipirks. Būdami savo namo savininkais neturėsite derintis su kaimynais, išvengsite ginčų ir diskusijų, kas geriau, o ko galbūt nereikia, tad net ir pilna namo renovacija bus greitas procesas. Renovuojant net ir privatų namą galima gauti finansinę pagalbą, nuolat vykdomos įvairios programos, pavyzdžiui, stogų keitimo ar kitos.